Klucze słów…

Słowa klucze

Słowa klucze. Kluczące słowa. Odlatujące. Powracające. Z gorącej Afryki. Z mroźnej Syberii. W przelocie. W stadach. Na gniazdowaniu. Słowa nauki. Nauka latania. Pisklaki. Tak krótki czas dany. Tyle do zrobienia.

Miłość. Miłość młodzieńcza. Miłość nastoletnia. Miłość licealna. I dojrzewanie. Do bycia sobą. Poznania siebie. Swoich potrzeb. Do odwagi, odpuszczania, strachu. Do miłości.

Poranne pobudki. I spóźnienia. Dobre oceny. Wagary. Sprawdziany. Odpowiedzi. Matematyka łączy. Historia dzieli. Fizyka, polski. Najtrudniejsze wybory.

Może to żart, kpina. Może na poważnie. Nie, to nie możliwe. Nie w tym przypadku. W tym wieku wszystko jest na poważnie. Ona też. I jego słowa. Inne. Dwa życia. Cztery życia. Przyjaźń. Co jest najważniejsze? Nauka, bliskość, przyszłość, teraz?

Wyciąga dłonie. On ich nie chwyta. Chwyta ją w ramiona. Nie puszcza. Znika. Czy jest taka jak powinna? Dlaczego ciągle chcą więcej? Czy tego samego? Czy wiedzą czego?

Powrót, szkoła, stopnie, niebyt. Świat. W całości. W zachłyśnięciu. W radościach. W zwątpieniach. W smutku. W dotyku.

Zakochanie. Tak inne od miłości. Spojrzeć na siebie. Czyimiś oczyma. Uzależnienie. Wolność. Nie teraz. Może później. Spogląda na niego. Czy widzi jego? Czy siebie?

Ulotny zapach. Nieuchwytny. Powietrze.

Słowa kluczą. Odlatują. Wracają. Na zawsze związane. Na nigdy wybierane.

2 thoughts on “Klucze słów…

  1. Świetne. Tak krótko. Tak wiele. Tak ulotnie. W głowie na prawdziwie. Czy w rzeczywistości też? Jeśli tak ulotnie to czy zauważysz? Byłoby dobrze. Ale czy zdążysz? Godziny, miesiące i lata obserwujemy te ulotne chwile bądź myśli. Jakieś to metafizyczne i nie do ogarnięcia.
    Cieszę się z kolejnego tekstu. Brawo.

    1. Dziękuję 😘💕 Tak piękny komentarz, że nie wiem, kto tu powinien pisać teksty?! Najlepsza zachęta do tworzenia dalej 💛💛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *